wykonania elewacji

Twój dom nie jest już najmłodszy i myślisz kiedy wyremontować jego elewację. Jest kilka przyczyn z których warto zdecydować się na odnowienie zewnętrznych ścinan elewacji Twojego domu.

 

Odpadają tynki

Gdy z zewnętrznej elewacji odpadają tynki, to znak, że trzeba jak najszybciej pomyśleć o remoncie. Czasami wystarczy skuć tynk w miejscu, w którym zaczął odpadać, czasami jednak jest to zewnętrzną oznakę, że coś dzieję się  całym murem. Warto wtedy wezwać naszą firmę aby ocenić sytuację i podjąć odpowiednie kroki ratującą cała elewację.

 

Wilgotny tynk

Wilgotny tynk to znak, że do muru przedostaje się wilgoć. Może to być objaw zwykłej usterki na przykład cieknącej rynny, ale może to być oznaką tego, że uszkodzona została konstrukcja jakiegoś fundamentu lub podciąga nam wilgoć z piwnicy. Wymaga to odpowiedniej interwencji.

 

Zielony tynk

Gdy tynk nie ma w sobie wapnia, często po jakimś czasie zaczynają pojawiać się na nim pleśnie i zazielenia. Warto wtedy zabrać się za remont, aby Państwa elewacja nie niszczała. Warto wybrać wtedy tynki silikatowe i mineralne, które będą odporne na takie zniszczenie

 

Pamiętajmy więc gdy odpada tynk, zrobił się wilgotny lub występuje na nim pleśnie, to jest ostatni dzwonek, aby zacząć remont elewacji aby zdzwonić po naszą ekipę która wykona solidnie zleconą pracę która pozwoli się cieszyć ładnym wyglądem zewnętrznym elewacji przez wiele lat.

 

Remont elewacji łączy się najczęściej z dociepleniem ścian. I słusznie. Dom zyskuje na urodzie, a jego mieszkańcy nie dość, że żyją bardziej komfortowo, to jeszcze mniej płacą za ogrzewanie. Mury ociepla się zwykle jedną z dwóch metod: lekką mokrą lub lekką suchą.

 

W przypadku domów nieocieplonych remont elewacji należy połączyć z termoizolacją ścian. Bo w dobrze izolowanym budynku straty ciepła są niższe, zatem do ogrzania go potrzeba mniej energii. A to oznacza mniejsze zużycie paliwa, czyli niższe wydatki na ogrzewanie i niższą emisję szkodliwych zanieczyszczeń.

 

Tymczasem 70% z 5 mln polskich domów jednorodzinnych to budynki nieocieplone w ogóle lub ocieplone zbyt cienkimi warstwami izolacji.

 

Jeden z najważniejszych we współczesnym budownictwie parametrów - współczynnik przenikania ciepła U - w odniesieniu do ścian zewnętrznych w nowym domu nie może przekraczać 0,23 W/(m2·K). W starszych często jest 4-5-krotnie wyższy! W latach 60. ub. stulecia, zgodne z przepisami, U ścian wynosiło 1,16, na początku lat 80. - 0,75.