STEROWANIE ROLET

Rolety okienne to niewątpliwy komfort. Dbają o pełną prywatność domowników, dają poczucie bezpieczeństwa, zapewniają także ochronę przed promieniowaniem słonecznym, co przyczynia się do obniżenia temperatury latem. Roleta zewnętrzna chroni także szklane okno przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – opadami deszczu oraz silnym wiatrem.

Niestety bez właściwego sterowania funkcjonalność rolet jest znacznie ograniczona. Dodatkowo pozbawione właściwego sterownika rolety opuszczane są ręcznie, co zajmuje bardzo dużo czasu. Z tych powodów warto pomyśleć o właściwym zarządzaniu roletami, które jesteśmy wstanie dla Państwa wykonać. 

Dostępne na rynku urządzenia oferują sterowanie napędami za pomocą przycisków przewodowych, nadajników radiowych, pracę w układach inteligentnego domu lub sterowanie poprzez chmurę z wykorzystaniem technologii wi-fi (IoT).

Sterowniki przewodowe montowane są zarówno w puszkach 60mm bezpośrednio za przyciskami sterującymi lub na szynie TH-35.

Sterowniki dopuszkowe produkcji ZAMEL, F&F  umożliwiają sterowanie lokalne i centralne grupą rolet zasilanych napięciem 230V AC.

Sterowniki montowanie na szynie TH-35 (DIN) pozwalają na łatwą rozbudowę oraz sprzężenie z pozostałą automatyką zamontowana w budynku.

Sterowniki na szynie TH-35 (DIN) firm ZAMEL i F&F pozwalają na sterowanie lokalne oraz centralne. Realizują także współpracę z systemem alarmowym, gdzie po podaniu na stałe sygnału na zaciski sterowania centralnego sterowniki uniemożliwiają ręczne podniesienie rolet. Łącząc sterownik rolet z programatorem czasowym, uzyskujemy funkcję automatycznego podniesienia lub opuszczenia rolet o wybranej porze danym cyklu rocznym.

Dodatkowo sterownik radiowe firm ZAMEL i F&F pozwalają na sterowanie roletami za pomocą przycisków bezprzewodowych typu. Urządzenia pracują w trybie lokalnym oraz centralnym, zapewniając wygodne zamykanie wszystkich rolet w momencie gdy użytkownik wychodzi z domu. 

Na bazie centralnego sterownika rolet firmy ELMES ST6H możemy wykonać układ sterowania roletami za pomocą przycisków lub za pomocą pilota.

Sterowniki rolet inteligentnego domu, umożliwiają sterowanie roletami za pomocą ręcznych przycisków, pilotów radiowych, aplikacji mobilnej, a także za pomocą realizowanych przez kontroler główny funkcji czasowych.

Oznacza to, że rolety same podnoszą się o określonej godzinie do wybranej pozycji, a także opuszczają automatycznie o zachodzie słońca. Sterowniki pozwalają na montaż w puszce instalacyjnej 60mm bezpośrednio pod przyciskiem sterowania rolet lub w rozdzielni na szynie TH-35. Siłą systemu inteligentnego jest połączenie sterowania napędami rolet z dowolnego miejsca na świecie (za pomocą aplikacji mobilnej) ze sterowaniem automatycznym. Ułatwia to zapanowanie nad domem dając poczucie wygody, komfortu oraz bezpieczeństwa.

Sterownik rolet Wi-Fi to nowe podejście do zagadnienia automatyki. Urządzenie stanowi wzorcowy przykład IoT.

Sterownik pozwala na sterowanie za pomocą przycisków lokalnych, przewodowych, a także za pomocą smartfona poprzez aplikację mobilną komunikującą się z serwerem chmurowym nadzorującym pracę sterowników. Chmura umożliwia również sterowanie automatyczne ruchem rolet wg ustalonego wcześniej harmonogramu . Stan każdej z rolet raportowany jest do serwera, a użytkownik posiada stałą kontrolę nad swoją posesją. Możliwe jest także pozycjonowanie rolet na wybranej wysokości.

 

Oferujemy również kompleksowe wykonanie:

- instalacje elektryczne

- instalacje antenowe wraz z montażem anten

- instalacje domofonowe i videodomofonowe

- instalacje systemów alarmowych i monitoringu CCTV

- sieci komputerowe

- rozdzielnice elektryczne

 

DOLNOŚLĄSKIE: LEŚNALUBAŃOLSZYNAPLATERÓWKASIEKIERCZYN,   ŚWIERADÓW ZDRÓJ,
BOLESŁAWIECGROMADKANOWOGRODZIECOSIECZNICAWARTA BOLESŁAWIECKA,
GRYFÓW ŚLĄSKILUBOMIERZLWÓWEK ŚLĄSKIMIRSKWLEŃ,
BOGATYNIAPIEŃSKSULIKÓWWĘGLINIECZAWIDÓWZGORZELEC,
JELENIA GÓRA, KARPACZ, KOWARY, PIECHOWICE, SZKLARSKA PORĘBA,
JANOWICE WIELKIE, JEŻÓW SUDECKI, MYSŁAKOWICE, PODGÓRZYN, STARA KAMIENICA
KAMIENNA GÓRA, LUBAWKA, MARCISZÓW,
ZŁOTORYJA, PIELGRZYMKA, ŚWIERZAWA, WOJCIESZÓW, ZAGRODNO,
JAWOR, BOLKÓW, MĘCINKA, MŚCIWOJÓW, PASZOWICE, WĄDROŻE WIELKIE,
LEGNICA, CHOJNÓW, PROCHOWICE, KROTOSZYCE, KUNICE, LEGNICKIE POLE, MIŁKOWICE, RUJA,

LUBUSKIE: ŻAGAŃ, GOZDNICA, IŁOWA, MAŁOMICE, SZPROTAWA, BRZEŹNICA, NIEGOSŁAWICE, WYMIARKI,
ŻARY, JASIEŃ, LUBSKO, ŁĘKNICA, BRODY, LIPINKI ŁUŻYCKIE, PRZEWÓZ, TRZEBIEL, TUPLICE,