PRZYŁĄCZA ENERGETYCZNE BUDYNKU

  • Przyłącze kablowe
    Przyłącze kablowe
  • Przyłącze napowietrzne
    Przyłącze napowietrzne

Podłączenie do sieci elektroenergetycznej obiektu, do którego posiadamy tytuł prawny (akt własności, umowę najmu lub dzierżawy) wymaga spełnienia warunków określonych przez dystrybutora energii elektrycznej. Wszelkie obowiązki wynikające z tego faktu nasza firma jest wstanie przeprowadzić w imieniu inwestora z Zakładem Energetyczny (TAURON, ENEA) i określić  

 

- Czy istnieje możliwość podłączenia do sieci

- Zakres oraz sposób wykonania rozbudowy sieci

- Wymagane parametry techniczne przyłącza

- Planowany koszt

i załatwić wszelkie formalności i dokumenty potrzebne do realizacji projektu przyłącza energetycznego do nieruchomości i wykonać następujące przyłącza:

 

Przyłącze energetyczne napowietrzne – widywane jeszcze w budownictwie starszego typu. Napowietrzne przyłącze prądu można wykonać tylko wtedy, gdy nieopodal działki znajduje się napowietrzna linia energetyczna. Obecnie odchodzi się od tego rozwiązania ze względu na zmniejszone bezpieczeństwo oraz wątpliwe walory wizualne.

 

Kablowe przyłącze energii elektrycznej – prąd zostaje doprowadzony na posesję przy użyciu kabli podziemnych. Kablowe przyłącza elektryczne mogą być wykonane zarówno z linii napowietrznej, jak i z linii podziemnej. Najważniejszym elementem całej instalacji pozostaje złącze kablowe. Jest to specjalna skrzynka, którą montuje się na granicy posesji. Złącze/przyłącze kablowe zostaje wyposażone w licznik energii elektrycznej oraz w główne zabezpieczenia. Właściciel posesji nie ma dostępu do wnętrza skrzynki – cały osprzęt pozostaje własnością dostawcy energii elektrycznej.

 

Kablowe przyłącze energii elektrycznej jest szczególnie polecane podczas doprowadzania energii do nowych budynków (brak konieczności modernizacji obiektu). Jedną odczuwalną wadą będzie natomiast wyższy koszt przyłącza elektrycznego. Wiąże się to poniekąd z koniecznością wykonania dokładnego projektu. Kablowe przyłącze energetyczne musi znajdować się w odpowiedniej odległości od innych mediów (przyłącza wody, gazu, kanalizacji, linii telekomunikacyjnej). Przebieg okablowania musi być dodatkowo naniesiony na mapę geodezyjną działki.

 

Przyłączenie obiektu istniejącego

Jeżeli obejmujemy obiekt z zainstalowanym licznikiem energii elektrycznej i nie zamierzamy zmieniać parametrów instalacji elektrycznej musimy sporządzić dokument, w którym podajemy stan liczydeł licznika w momencie przekazania. Dokument ten musi być czytelnie podpisany przez obie strony (przekazującego i odbierającego). W tym przypadku dokument ten dołączamy do "Wniosku o zawarcie umowy sprzedaży energii elektrycznej i świadczenie usług przesyłowych".

 

Zmiana mocy lub rodzaju zasilania obiektu

Zawsze, gdy:

chcemy zwiększyć moc przyłączeniową,

zmienić rodzaj zasilania (z jednofazowego na trójfazowy),

zmienić rodzaj przyłącza (np. z napowietrznego na kablowe),

dokonać rozdziału instalacji (część instalacji podłączyć pod osobny licznik),

Wszelkie formalności z tym wynikające nasza firma jest gotowa przeprowadzić w imieniu inwestora z Zakładem Energetycznym (TAURON, ENEA).

 

Wyniesie licznika na zewnątrz budynku

Wykonujemy wyniesienie licznika energii elektrycznej z budynku na zewnątrz nieruchomości i załatwienie wszelkich formalności i dokumentów do tego potrzebnych w Zakładzie Energetycznym (TAURONENEA) w imieniu inwestora.

 

Oferujemy również kompleksowe wykonanie:

instalacje elektryczne

instalacje antenowe wraz z montażem anten

instalacje domofonowe i videodomofonowe

instalacje systemów alarmowych i monitoringu CCTV

sieci komputerowe

rozdzielnice elektryczne

 

DOLNOŚLĄSKIE: LEŚNALUBAŃOLSZYNAPLATERÓWKASIEKIERCZYN,   ŚWIERADÓW ZDRÓJ,
BOLESŁAWIECGROMADKANOWOGRODZIECOSIECZNICAWARTA BOLESŁAWIECKA,
GRYFÓW ŚLĄSKILUBOMIERZLWÓWEK ŚLĄSKIMIRSKWLEŃ,
BOGATYNIAPIEŃSKSULIKÓWWĘGLINIECZAWIDÓWZGORZELEC,
JELENIA GÓRA, KARPACZ, KOWARY, PIECHOWICE, SZKLARSKA PORĘBA,
JANOWICE WIELKIE, JEŻÓW SUDECKI, MYSŁAKOWICE, PODGÓRZYN, STARA KAMIENICA
KAMIENNA GÓRA, LUBAWKA, MARCISZÓW,
ZŁOTORYJA, PIELGRZYMKA, ŚWIERZAWA, WOJCIESZÓW, ZAGRODNO,
JAWOR, BOLKÓW, MĘCINKA, MŚCIWOJÓW, PASZOWICE, WĄDROŻE WIELKIE,
LEGNICA, CHOJNÓW, PROCHOWICE, KROTOSZYCE, KUNICE, LEGNICKIE POLE, MIŁKOWICE, RUJA,

LUBUSKIE: ŻAGAŃ, GOZDNICA, IŁOWA, MAŁOMICE, SZPROTAWA, BRZEŹNICA, NIEGOSŁAWICE, WYMIARKI,
ŻARY, JASIEŃ, LUBSKO, ŁĘKNICA, BRODY, LIPINKI ŁUŻYCKIE, PRZEWÓZ, TRZEBIEL, TUPLICE,