POSADZKI WYLEWKI

Dobrze wykonane wylewki betonowe staja się podstawą do montażu głównego pokrycia podłogowego. Wylewka podłogowa wykonywana jest zwykle jako podkład cementowy, wylewka betonowa lub anhydrytowa. Dobra szlichta to nie tylko równy, poziomy podkład podłogowy, ale i pewność, że posadzki będą trwałe, bez pęknięć i rys. 

 

Wylewki betonowe

 

Do wykonania wylewek betonowych używa się kruszyw takich jak żwir czy piasek. Tego rodzaju szlichta betonowa cieszy się dużą popularnością zarówno w domach prywatnych, jak i obiektach użyteczności publicznej. Szlichtę betonową stosuje się najczęściej, gdy potrzebna jest warstwa o większej nośności i grubości niż podkład cementowy. 

Dobrze wykonane wylewki betonowe zapewniają bardzo dobrą nośność, a ich warstwa pozostaje grubsza w porównaniu z takimi produktami jak wylewka cementowa.

 

Wylewki cementowe

 

Szlichta cementowa jest mieszanką cementu portlandzkiego z piaskiem. Po rozrobieniu wodą jego konsystencja jest plastyczna. Taki podkład jest odporny na wilgoć. Jego wytrzymałość na ściskanie zależy od sposobu przygotowania i może wynosić od 12 do 30 MPa. Wylewa się go między listwami kierunkowymi, zaciera i wygładza pacą. Podczas schnięcia podkład się kurczy, dlatego jego powierzchnię należy podzielić dylatacjami. Wylewka przez pierwsze 10 dni wymaga również zwilżania wodą. Całkowitą wytrzymałość mechaniczną uzyskuje dopiero po 28 dniach. Szlichty cementowe muszą mieć odpowiednią grubość. Grubość podkładu cementowego układanego na izolacji termicznej lub akustycznej.

 

Samopoziomujące wylewki anhydrytowe

 

Anhydrytowe wylewki posiadają płynną konsystencję, która dobrze pokrywa wszystkie zagłębienia oraz nierówności powierzchni. Wylewki anhydrytowe są wytrzymałe i odporne na zmiany temperatury, nie kruszą się ani nie kurczą. Dlatego doskonale sprawdzają się na ogrzewanych podłogach. Jedynym ograniczeniem posadzki jest niewielka odporność na działanie wilgoci. Dlatego wylewanie posadzki można przeprowadzić jedynie w suchych pomieszczeniach.

 

DOLNOŚLĄSKIE: LEŚNALUBAŃOLSZYNAPLATERÓWKASIEKIERCZYN,   ŚWIERADÓW ZDRÓJ,
BOLESŁAWIECGROMADKANOWOGRODZIECOSIECZNICAWARTA BOLESŁAWIECKA,
GRYFÓW ŚLĄSKILUBOMIERZLWÓWEK ŚLĄSKIMIRSKWLEŃ,
BOGATYNIAPIEŃSKSULIKÓWWĘGLINIECZAWIDÓWZGORZELEC,
JELENIA GÓRA, KARPACZ, KOWARY, PIECHOWICE, SZKLARSKA PORĘBA,
JANOWICE WIELKIE, JEŻÓW SUDECKI, MYSŁAKOWICE, PODGÓRZYN, STARA KAMIENICA
KAMIENNA GÓRA, LUBAWKA, MARCISZÓW,
ZŁOTORYJA, PIELGRZYMKA, ŚWIERZAWA, WOJCIESZÓW, ZAGRODNO,
JAWOR, BOLKÓW, MĘCINKA, MŚCIWOJÓW, PASZOWICE, WĄDROŻE WIELKIE,
LEGNICA, CHOJNÓW, PROCHOWICE, KROTOSZYCE, KUNICE, LEGNICKIE POLE, MIŁKOWICE, RUJA,

LUBUSKIE: ŻAGAŃ, GOZDNICA, IŁOWA, MAŁOMICE, SZPROTAWA, BRZEŹNICA, NIEGOSŁAWICE, WYMIARKI,
ŻARY, JASIEŃ, LUBSKO, ŁĘKNICA, BRODY, LIPINKI ŁUŻYCKIE, PRZEWÓZ, TRZEBIEL, TUPLICE,