INSTALACJE WIDEODOMOFONOWE

Wideodomofony oprócz możliwości podglądu tego co dzieje się przed naszą posiadłością i otwarcia furtki oferują nam o wiele więcej ciekawych i praktycznych funkcji zgodnie z obecnymi standardami oraz nowinkami technicznymi.

Na naszym rynku istnieje wiele rodzajów systemów wideodomofonowych, posiadających różnorodne i odmienne od siebie funkcje, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego sprzętu dla siebie spełniającego nasze oczekiwania.

Wśród dostępnych wideodomofonów istnieje duża rozbieżność w rozmiarach samego ekranu niezależnie od rozmiaru całego panelu wewnętrznego, co istotnie wpływa na praktyczność oraz komfort użytkowania. Najprostsze wideodomofony wyposażone są w ekrany o przekątnej zaledwie 3,5” poprzez modele z ekranami 7” aż po te najbardziej profesjonalne o przekątnej ekranu 10”.

 

Podstawowe różnice między wideofonami

 

Cechy na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego dla nas systemu to przede wszystkim:

ilość paneli zewnętrznych (bramowych), które będziemy w stanie podłączyć jeżeli posiadamy obszerną działkę z więcej niż jednym wejściem lub w przypadku montażu w bloku wielorodzinnym posiadającym wejścia do budynku z dwóch stron.

ilość paneli wewnętrznych (monitorów lub unifonów), które będziemy mogli podłączyć w naszym systemie wideodomofonowym – także z funkcją interkomu co bywa bardzo praktycznym rozwiązaniem przy większych posiadłościach.

okablowanie ( rodzaj przewodów, ilość żył oraz ich przekrój uwzględniający odległość między panelem zewnętrznym i wewnętrznym co ma bezpośredni wpływ na jakość obrazu a także możliwość użytkowania wideodomofonu w ogóle.

Niektóre wideofony oprócz standardowych paneli wewnętrznych, posiadają także dodatkowe panele mobilne ze stacjami dokującymi umożliwiającymi ładowanie – przypominają telefony bezprzewodowe wyposażone w małe 2” ekrany.

 

Funkcjonalność dodatkowa Wideodomofonów.

 

Dostępne na naszym rynku wideodomofony posiadają bardzo bogatą funkcjonalność dodatkową:

 

możliwość podłączenia dodatkowych kamer umożliwiających podgląd naszej posiadłości z kilku miejsc, co bywa bardzo praktyczne w przypadku braku niezależnego systemu monitoringu.

zainstalowany moduł pamięci umożliwiający zapis różnych informacji podczas naszej nieobecności i późniejszego ich odtworzenia np. zdjęć osoby odwiedzającej nas podczas naszej nieobecności.

Dodatkowo w zależności od zaawansowania poszczególne modele posiadają możliwość odtworzenia komunikatu z prośbą o pozostawienie wiadomości dla domowników, a następnie wykonanie zapisu materiału video wraz z dźwiękiem bądź jedynie dźwięku.

przekazanie rozmowy na telefon – to bardzo praktyczna funkcja, którą jednak posiadają tylko wideofony „z wyższej półki”.

W zależności od modelu, poszczególne wideofony posiadają wbudowany moduł obsługujący standardową linię telefoniczną bądź możemy zastosować dodatkowy moduł GSM.

Wideofon taki, podczas naszej nieobecności, przy wywołaniu z panelu zewnętrznego automatycznie przekierowuje rozmowę na dowolny nr telefonu komórkowy przesyłając dodatkowo zdjęcie osoby, z która prowadzimy rozmowę, znajdującą się przed naszą posesją. Istnieje także możliwość przekierowania rozmowy telefon stacjonarny np. w naszym biurze.

dodatkowe przyciski funkcyjne dowolnego przeznaczenia, umożliwiające obok otwarcia furtki dodatkowo otwarcie bramy wjazdowej bądź włączenie dodatkowego oświetlenia w granicy posesji przy okazji odwiedzin po zmierzchu 

dodatkowe wyjście wideo umożliwiające podgląd obrazu z wideofonu na telewizorze

 

Wideodomofony IP

 

Najnowocześniejszym rozwiązaniem na naszym rynku są Wideodomofony IP. Wideofony IP podłączamy do sieci internetowej, umożliwiają prowadzenie wideo-rozmowy z osobą stojącą przed naszą posesją z dowolnego miejsca na świecie, posiadając przy tym pełną funkcjonalność sterowania wideodomofonem. Możemy taki wideofon podłączyć również do systemu monitoringu wizyjnego cctv wzbogacając go o rejestrację dodatkowego obszaru naszej posiadłości.

Wideofon IP pozwala nam również z dowolnego miejsca uruchomić podgląd sprzed naszej posiadłości samodzielnie bez konieczności wywoływania połączenia z panelu bramowego oraz wiele więcej opcji.

 

Oferujemy również kompleksowe wykonanie:

- instalacje elektryczne

- instalacje antenowe wraz z montażem anten

- instalacje domofonowe

- instalacje systemów alarmowych i monitoringu CCTV

- sieci komputerowe

 

co umożliwia na wykonanie kompleksowe wszystkich instalacji całej nieruchomości przez jednego wykonawcę co pozwoli na oszczędności czasu i wydanych pieniędzy.

 

DOLNOŚLĄSKIE: LEŚNALUBAŃOLSZYNAPLATERÓWKASIEKIERCZYN,   ŚWIERADÓW ZDRÓJ,
BOLESŁAWIECGROMADKANOWOGRODZIECOSIECZNICAWARTA BOLESŁAWIECKA,
GRYFÓW ŚLĄSKILUBOMIERZLWÓWEK ŚLĄSKIMIRSKWLEŃ,
BOGATYNIAPIEŃSKSULIKÓWWĘGLINIECZAWIDÓWZGORZELEC,
JELENIA GÓRA, KARPACZ, KOWARY, PIECHOWICE, SZKLARSKA PORĘBA,
JANOWICE WIELKIE, JEŻÓW SUDECKI, MYSŁAKOWICE, PODGÓRZYN, STARA KAMIENICA
KAMIENNA GÓRA, LUBAWKA, MARCISZÓW,
ZŁOTORYJA, PIELGRZYMKA, ŚWIERZAWA, WOJCIESZÓW, ZAGRODNO,
JAWOR, BOLKÓW, MĘCINKA, MŚCIWOJÓW, PASZOWICE, WĄDROŻE WIELKIE,
LEGNICA, CHOJNÓW, PROCHOWICE, KROTOSZYCE, KUNICE, LEGNICKIE POLE, MIŁKOWICE, RUJA,

LUBUSKIE: ŻAGAŃ, GOZDNICA, IŁOWA, MAŁOMICE, SZPROTAWA, BRZEŹNICA, NIEGOSŁAWICE, WYMIARKI,
ŻARY, JASIEŃ, LUBSKO, ŁĘKNICA, BRODY, LIPINKI ŁUŻYCKIE, PRZEWÓZ, TRZEBIEL, TUPLICE,